Nagycsütörtökön, az esti órákban, az utolsó vacsorára emlékező ünnepi szentmisét mutattak be a plébániánkhoz tartozó templomokban.
Öntésmajori és a házhelyi templomban fél 5-kor, a kapuvári, a gartai és a vitnyédi templomokban 6 órai kezdettel.
A szentmiséken a dicsőség felhangzását követően elnémult az orgona, a templom csengői és harangjai. Már a régi öregek is úgy tartották: „Rómába mennek és ott gyászolják Krisztust.” A szentmise végén következett az oltárfosztás: a miséző atyák a ministránsok kíséretével körmenetben vitték az Oltáriszentséget más őrzési helyre, majd az oltár díszeit távolították el. Ezek a pillanatok emlékeztettek bennünket Jézus elfogatására és ruháitól való megfosztására.
Kapuváron és Gartán, a szentmisét követően virrasztás kezdődött.