Kovács András

Egy Répce menti falucskából, Répceszemeréről származom.
Édesapám nyugdíjas autóbuszvezető, varrónő édesanyám pedig óvodai dajkaként lett nyugdíjas. Húgom annak idején szintén a pedagógusi pályát választotta. Kapuváron érettségiztem, majd a Győri Hittudományi Főiskolán, a Pázmány Péter Hittudományi Akadémián, illetve Egyetemen, a Janus Pannonius Tudományegyetemen és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szereztem diplomát. Vallástudományból Ph.D. lic. iur. can. doktori fokozattal rendelkezem. Kutatási területeim: - Jézus Krisztus pedagógiája, - A kánonjogi doktrínális interpretáció 20. századi fejlődése.
1988-tól vagyok a Győri Római Katolikus Egyházmegye főállású alkalmazottja.
Pályafutásomat a Rábaköz szívében, Szanyban kezdtem, majd tizenhat éven át a Sopron közeli Iván és Répceszemere községek területén lévő általános iskolák hittanára voltam. Ebben az időben valláspedagógiát tanítottam főiskolán, de tartottam előadást egyetemen is. 2006-tól a soproni Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium igazgatója vagyok. Többek közt tagsággal rendelkezem a Magyar Kánonjogi Társaságban, a Magyar Újságírók Közösségében és a Szent György Lovagrend soproni priorja vagyok. 1990 óta jelennek meg szépirodalmi alkotásaim és publicisztikáim különböző napilapokban, folyóiratokban és antológiákban. Cikkeimnek, kommentárjaimnak száma meghaladja az ezret. Éveken át – a lap megszűnéséig - az Aranyág Katolikus Gyermekújság állandó szerzője voltam. Alapító szerzője vagyok a Győri Egyházmegye hivatalos havilapjának, a Hitvallásnak. Jegyzeteim többször elhangzottak a Corvinus és a Kossuth Rádióban. Eddig tíz kötetem jelent meg, többségük a lelki irodalom területéről. A munkámhoz szükséges nyugodt és biztos családi hátteret feleségem és leányom biztosítja.