2014. december 7., 14.: Adakozás

Édesség és tartós élelmiszerek gyűjtése a kapuvári Szent Anna templomban

Az idei esztendőben ismét bekapcsolódhattak a gyerekek abba az édességgyűjtési akcióba, melynek keretében önzetlen adakozásukkal, édesség-adományaikkal hozzájárultak a szegényebb sorsú gyerekek karácsonyi megajándékozásához. A különféle csokoládékat, cukorkákat, szaloncukrokat, csokoládé-mikulásokat rejtő csomagokat december 7-én, vasárnap a szentmisék előtt vagy után az oltár elé helyezték el.
A december 14-ére meghirdetett tartós élelmiszerek gyűjtése kapcsán templomunk hívő közösségének önzetlen adakozása mutatkozott meg. Szent Erzsébet figyelmes szeretetét követve, nagyon sokan - egyedülállók, idősek, családok - tettek tanúbizonyságot segítő szándékukról. Szombat este és vasárnap délelőtt folyamán rengeteg adomány gyűlt össze az oltár előtt, ezért a csomagokat a plébánia egyik tároló helyiségébe pakolták át a gyerekek. Vasárnap estig folytatódott a tartós élelmiszer-csomagok gyűjtése, az oltár elé temérdek mennyiségű adomány került. Mindez kifejezi azt a gondoskodást, figyelmet, amelyet a Szent Anna templom adakozó hívei tettek a szegény sorsú embertársaikért.

Köszönjük a lelkes támogatást!

szöveg és kép: DukainéM