2014. december 24.: Pásztorjáték

Betlehemes játék a szenteste délutánján

Szent Anna plébániatemplomunkban december 24-én fél 5 órakor kezdődött a Kis Jézus születésének történetét bemutató pásztorjáték. Sok kisgyermek nagyon izgatottan várta a betlehemest. A karácsonyi hangulat megteremtéséhez, ráhangolódásként Tamás atya vezetésével egyre lelkesebben szóltak a karácsonyt váró szebbnél szebb dalok.
A kicsiket ámulatba ejtették a csillogó karácsonyi fények, a korhű jelmezekbe öltöztetett szereplők. A jeleneteket nagy átéléssel, hibátlan szövegmondással adták elő a gyerekek, szinte mi is közvetlen résztvevőiévé váltunk az eseményeknek.
Lelkes szolgálatukért dicséret illeti valamennyiüket.
Borsodiné Szabó Judit zenetanárnak és Mészáros Éva hitoktatónak köszönjük a szép pásztorjáték megrendezését, a szereplők felkészítését, irányítását, a kórus, és a hangszeres közreműködők vezényletét.
A szülőknek külön köszönjük, a sok-sok segítséget, támogatásuk nélkül nem jöhetett volna létre a szép misztériumjáték.
A pásztorjáték után - a hagyományokhoz híven - az ARS CAMERATA kórus rövid műsorral kedveskedett a jelenlévőknek.

A kis Jézus kicsi népe nagy ünnepet ünnepelt.
A mennyei nagy királynak dicséretet énekelt.
Velük együtt örvendeztek, ünnepeltek a nagyok,
Minden szemben felragyogtak fényes örömcsillagok.
Elhangzott a vers, az ének, az ünnepnek vége van,
Most mindenki otthonába megy sietve, boldogan,
Gyermekszívek ujjongása kísér minket haza.
Jézus, add, hogy ki ne hűljön, minden házban

tündököljön szent örömnek csillaga.

Így kívánunk innen mindenkinek: Áldott, békés, boldog karácsonyt!

kép és szöveg: DukainéM