2015. július 25.: Szent Anna búcsú - előesti mise

A hét végén ünnepelte a Kapuvári Egyházközség búcsúját, Szent Anna napját.
Szombaton az esti szentmisét Zsebedics József kanonok úr mutatta be, aki 32 éven keresztül volt lelkipásztora az egyházközségnek és az idei évben ünnepelte pappá szentelésének 50. évfordulóját.
A szentmisén a kapuvári származású papok és volt káplánjai együtt miséztek a jubilánssal:  Dr. Korzenszky Richárd tihanyi perjel, Dr. Lukácsi Zoltán szemináriumi rektor, Maráz Sándor apát, bősárkányi plébános, Dr. Balázs Tamás a győri Szent Imre templom plébánosa, Varga Imre ácsi plébános, Henczel Szabolcs a soproni Szent György templom plébánosa. Az ünnepi beszédet Dr. Balázs Tamás, Zsebedics József atya volt káplánja, a győri Szent Imre plébánosa mondta. Teljes terjedelmében közöljük ünnepi gondolatait. (klikkeljen I D E !!!)
Zsebedics József aranymisés atyának jó egészséget, töretlen lendületet és sok lelkipásztori örömet kívánunk!
Az aranymisén az ARS CAMERATA kórus énekelt, Brandné Szabó Ildikó és Borsodiné Szabó Judit vezetésével.
kép: Vargyasné Kapuvári Erzsébet
szöveg: Radó Tamás atya