2015. december 24.: Pásztorjáték

Pásztorjáték a szenteste napján

Szent Anna plébániatemplomunkban december 24-én fél 5 órakor kezdődött a Betlehemi Kisded születésének történetét bemutató pásztorjáték. Nem csak a szereplő gyermekek szülei, nagyszülei jöttek el a templomba, de sokan mások, kicsi gyermekekkel érkeztek. Az aprónép nagyon izgatottan várta a betlehemest. A kicsiket ámulatba ejtették a csillogó karácsonyi fények, a korhű jelmezekbe öltöztetett szereplők. A jeleneteket nagy átéléssel adták elő a gyermekek, szinte mi is résztvevőiévé váltunk az eseményeknek.
Lelkes szolgálatukért dicséret illeti valamennyiüket!
Borsodiné Szabó Judit zenetanárnak és Tálas Lászlóné hitoktatónak köszönjük a megrendezést, a szereplők felkészítését, irányítását, a kórus, és a hangszeres közreműködők vezényletét.
A szülőknek külön köszönjük, a sok-sok segítséget, támogatásuk nélkül nem jöhetett volna létre a szép misztériumjáték.

Feljött immár a szép csillag,/Keljenek fel, kik alusznak
A fák, füvek lengedeznek./Az angyalok énekelnek.
Paradicsom kis kertjében/Piros ponyva leterítve,
Azon fölül ring a bölcső,/Abban nyugszik egy csecsemő.
Jobb kezében arany alma,/Bal kezében arany vessző.
Amikor azt megzúdítja,/Zúg az erdő, zeng a mező.

Kisded Jézus! Minden kegyelem és ajándék osztogatója! Varázsolj karácsonyt minden ember szívébe és áraszd ki békédet hazánkra és az egész világra!