2016. augusztus 20.: Szent István király ünnepén

Szent István király ünnepén

Ah, hol vagy magyarok tündöklő csillaga? ... hangzott fel az ünnepi szentmise bevezető éneke a kapuvári Nagytemplomban 2016. augusztus 20-án 9 órai kezdettel, Szent István királynak, Magyarország fővédőszentjének ünnepén. Az ünnepi szentmisét bemutatta és az új kenyereket megáldotta Radó Tamás plébános.
A városi megemlékezés a Kis-Rába folyó prtján álló Szent István és Gizella szobornál folytatódott, ahova a templomból közösen vonultak az ünneplők. Köszöntőt mondott: Szabó István nyugalmazott történelem tanár.
Az ünnepi beszéd elhangzása után Kapuvár Város Önkormányzata nevében koszorút helyezett el a szobornál és a Hét Vezér kopjafáinál Hámori György polgármester és dr. Hoffer Imre alpolgármester. A pártok képviselői is elhelyezték koszorúikat a Szent István emlékműnél.
Az ünnepségen közreműködtek: Haydn Vegyeskar Lukovits Györgyi karnagy vezetésével és a Versmondó Stúdió.