„Szép Tündérország támad fel szívemben ilyenkor decemberben.
A szeretetnek csillagára nézek, megszáll egy titkos, gyönyörű igézet,
ilyenkor decemberben.” (Juhász Gyula)

2016. november 27.: Adventi első gyertyagyújtás a házhelyi Sarlós Boldogasszony templomban

Adventi első gyertyagyújtás

Egyházközségünk Kapuvár házhelyi Sarlós Boldogasszony templomában 2016. november 27-én, vasárnap a 8 órakor kezdődött szentmise elején Radó Tamás atya megáldotta az adventi koszorút, majd Adventra várunk címmel az iskolások köszöntője következett. Az adventi hangulat megteremtését az elhangzott versek, szövegek segítették.

Advent első vasárnapján felgyulladt egy gyertya fénye, melegítse át szívedet, legyen fénylő eredménye. Kezdődik a csodavárás, ahogy egykor Jézust várták: szeretettel, bizalommal, a tűz lángját körülállták. Szeretettel tárd ki lelked, öleld át a nagyvilágot, kívánd azt, hogy minden ember itt a Földön legyen áldott.
kép: Molnárné Szabó Judit
szöveg: DukainéM.