2018. június 12.: Krisztián atya 15 éves jubíleumi szentmiséje

Tizenöt év a hívek szolgálatában
(2003. június 12. – 2018. június 12.)

A kapuvári Szent Anna plébániatemplom káplánja Bernáth Krisztián Imre atya 15 éves papszentelési évfordulóját ünnepelte 2018. június 12-én. A kapuvári dr. Lumnitzer Sándor Kórház kápolnájában 17 órakor kezdődött szentmisén adott hálát az elmúlt évek során kapott kegyelmekért.
A szentmise elején Tóth Imre az Egyházközséget képviselve köszöntötte a misézőt: „Szeretnék köszönetet mondani áldozatos munkájáért, az eltelt 15 évért, kiemelve a kapuvári Szent Anna Plébánián töltött időszakot.
Egyházközségünk hívei nevében kérem a Jóisten bőséges áldását további életére, szolgálatára.”
Antal Eszter és Kovács Gábor 3. a osztályosok Blaskó Mária – Jó pásztorunk című versét szavalták el, majd virágcsokrot adtak át a jubiláló atyának.
Krisztián atya megköszönte a jelenlévő és vele együttérző kapuváriaknak, hogy megemlékeztek papi jubileumáról. A szentmisében megemlékezett évfolyamtársairól is, akik közül Varga László SJ jezsuita szerzetes elköltözött az Égi hazába.

Jó pásztorunk, ha oltárnál
Tömjénfüstöt felszállni lát,
Lássa benne a gyermekek
Imádkozó, fehér nyáját.
Pásztor értünk – mi meg érte
Küldünk imát fel az Égbe.
Jézus áldd meg hű szolgádat
Kegyelemdús legyen élte!
  (versrészlet)