2018. október 14.: Templomszentelési jubíleum

A kapuvári Nagytemplom 134 éves jubileuma

A kapuvári Szent Anna plébániatemplom felszentelésének 134 éves jubileumán, 2018. október 14-én a 18 órakor Radó Tamás plébános atya hálaadó szentmisét mutatott be. Az évforduló ünnepi liturgiáján zenei szolgálattal közreműködött a kapuvári Ars Camerata kórus, Brandné Szabó Ildikó vezényletével, orgonán kísért: Borsodiné Szabó Judit. A zenei áhítaton J.S. Bachtól napjainkig klasszikusok és különlegességek hangzottak el.
A Kapuvár főterén álló, gyönyörű, barokk stílusban épült plébániatemplom felszentelésének ünnepi eseményéről, a korabeli dokumentumok alapján, egyik Kapuvárról megjelent könyvében így írt Zsebedics József volt kapuvári plébános: "1884-ben épült meg Szent-egyházunk. Október 12-én nagy fénnyel lett felszentelve Zalka János püspök Ő exelenciája által. Tizenkét kispap, két karmester, két kanonok és két udvari pap jött a püspökkel. Azon kívül vidékről is igen sokan jöttek papok, sokan jöttek zarándokok ezen nagy ünnepre, még a teret is megtöltötték".

kép és szöveg: DukainéM