2015. március 28.: Játszóház a plébánián

A Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola 2015. március 28-án, szombaton délelőtt 10 órától húsvéti ajándékok készítésére játszóház programot szervezett az óvodáskorú és az alsó tagozatos iskolások számára.
A játszóháznak otthont adó Szent Anna Plébániánk nagyterme ezen a délelőttön „hobby műhelyként” működött. A tanító nénik kifogyhatatlan, gazdag ötlettára mindig újabb és újabb meglepetéseket tartogat az érdeklődők számára. Készültek hűtőmágnes-kiscsibék, iratcsiptető-manók, papírszalvétás díszítéssel „hímzett” tojások, cserépből báránykák. A gyerekek buzgó lelkesedéssel követték a tanító nénik útmutatásait lépésről-lépésre, majd ügyeskedésük által „megformálódtak” a húsvéti figurák. Vidám hangulatban teltek a percek.
A gyerekek örömtől sugárzó arca, csillogó tekintete igazolta, hogy sok-sok ajándék készült a családtagok részére. Boldogan rakosgatták táskájukba és vitték haza otthonukba.

Eljött a szép húsvét reggele,
Feltámadásunk édes ünnepe.
Ünneplő ruhákba öltöztek a fák,
Pattognak a rügyek, s virít a virág.
A harang zúgása hirdet ünnepet,
Egy kismadár dalol a zöld rétek felett.
Tündérország rózsái közt gyöngyharmatot szedtem,
Akit azzal meglocsolok, megáldja az Isten.
Az illatos rózsavíztől megnőnek a lányok,
Zsebeimbe beleférnek a piros tojások.

kép és szöveg: DukainéM