2015. december 13.: Tartós élelmiszer gyűjtés

Édesség és tartós élelmiszerek gyűjtése a kapuvári Szent Anna templomban

Az idei esztendőben ismét bekapcsolódhattak a gyerekek abba az édességgyűjtési akcióba, melynek keretében önzetlen adakozásukkal, édesség-adományaikkal hozzájárultak a szegényebb sorsú gyerekek karácsonyi megajándékozásához. A különféle csokoládékat, cukorkákat, szaloncukrokat, csokoládé-mikulásokat rejtő csomagokat december 6-án szentmisék előtt vagy után helyezték el az oltár elé.
A december 13-ára meghirdetett tartós élelmiszerek gyűjtése kapcsán templomunk hívő közösségének önzetlen adakozása mutatkozott meg. Szent Erzsébet figyelmes szeretetét követve, egyedülállók, idősek, családok tettek tanúbizonyságot segítő szándékukról. Szombat este és vasárnap délelőtt rengeteg adomány gyűlt össze az oltár előtt, melynek mennyisége vasárnap estig tovább gyarapodott. Mindez kifejezi azt a gondoskodást, figyelmet, amelyet a Szent Anna templom adakozó hívei tettek a szegény sorsú embertársaikért.

Köszönjük a lelkes támogatást!