Október első vasárnapján a katolikus templomokban hálaadó szentmiséket tartanak a megtermett javakért. 2020. október 4-én a 18 órakor kezdődött szentmisét Bernáth Krisztián káplán tartotta. Szentbeszédében arról beszélt, hogy miért fontos hálát adni a jó termésért. Az ősz folyamán a gazdálkodó ember a tavasszal elkezdett munkájának beérett termését gyűjti be. Ebben az időszakban kerülnek a borospincékbe a gondosan megművelt, bő termést hozó szőlőkből előállított különféle borok. A mezőgazdasági munkák utolsó munkafázisa a szántóföld, a kert által megtermett, és ennivalóként, egészséges táplálékul a család asztalára tehető sok kincs. A sok fáradságos munka mellett elsősorban a Jóistennek köszönhető, hogy a nap melegével, öntöztető esővel biztosította a terményeket. Isten segítsége, áldása nélkül hiába fáradozik a földműves.
E szentmise keretében köszönt el a hívektől Krisztián atya, mert az egyházmegye főpásztorától a győri Szentlélek Plébániára kapott kinevezést. A plébániaközösség híveit és a városvezetést képviselve Tóth Imre alelnök megköszönte az elmúlt 7 évben Kapuváron végzett papi szolgálatát. Külön kiemelte a beteglátogatások alkalmával a gyógyulásokhoz adott lelki vigasztalást. Isten bőséges áldását, erőt, egészséget, és sok örömet kívánt az új szolgálati helyén.