Fellobbant a második gyertya lángja is az adventi koszorún. A Kapuvár Térségi Általános Iskola diákjai zenés-szöveges műsorral igazi adventi hangulatot varázsoltak 2019. december 7-én, az elővételezett esti szentmise előtti percekben. A térségi iskola Pátzay és Széchenyi iskolások egyesített kórusát Lukovits Györgyi tanárnő vezényelte, közreműködött: Szalai Győzőné hitoktató. Az elővételezett szentmisét Bernáth Krisztián káplán atya mutatta be.
...hited talán csak egy kicsi mécses,
pedig hit nélkül várni nem lehet!
És az, aki nem az Urat várja,
nem is sejti az igaz ünnepet!
Nem fenyő alatt van az ajándék!
Az Ajándék – ha volt valaha –,
azt az ISTEN adta a világnak,
nekünk született egyszülött FIA!
…Önmagától száll a dal szivünkből,
Ha bú vagy kedv érintette meg,
Száll a dal, mint szállanak a szélben
A letépett rózsalevelek.
Énekeljünk, társak, sőt legyen most
Hangosabb, mint eddig volt, a lant,
Hadd vegyűljön e zavaros földi
Zajba egy-két tiszta égi hang!
(Lukátsi Vilma: Adventi gondolatok)
(Petőfi Sándor: Mit daloltok még ti, jámbor költők?)

A Szent Anna templomba az idén is ellátogatott „Szent Miklós”. A szentliturgiát követően Tamás atya vezetésével kicsik és nagyok lelkesen énekelték a Mikulás-váró énekeket. Az egyre fokozódó hangulatban megérkezett a templomba a várva-várt Mikulás. Mosolygós tekintettel, integetve lépkedett, örült a lelkes, szép éneklésnek. Megdicsérte a ministránsokat, hogy a rorátékon szorgalmasan részt vesznek az oltárszolgálatban, majd a Plébánián közös reggeliztetésben részesülnek az iskolába indulás előtt. Biztatta a gyerekeket, hogy a templomba járásban, a tanulásban járjanak jó példával társaik előtt, fogadjanak szót a szüleiknek, akik sokat fáradoznak értük. Az iskolai órákra szorgalmasan készüljenek, legyenek udvariasak, tisztelettudóak, viselkedésük legyen példa minden gyerek számára. A kisgyerekek örömmel nyújtották apró kezecskéiket az ajándékba kapott csoki mikulásért.