GAUDETE = ÖRVENDJETEK
Az öröm gyertyáját gyújtották meg
 „Advent harmadik vasárnapja nemcsak azért különleges, mert ekkor kell a rózsaszín gyertyát meggyújtani, hanem azért is, mert már közeleg a karácsony fénye, a várakozást öröm hatja át. Az év lezárása és az ünnepi tennivalók sok feszültséggel járhatnak az otthoni és a munkahelyi környezetben egyaránt, de az adventi várakozás ezt az időszakot is értékekkel töltheti meg. A befelé fordulás csöndjében érdemes átgondolni, mit lehetne jobbá tenni, mit kéne másképp csinálni.  Uram! Ahol béke uralkodik, az emberek képesek egymást szeretni úgy, ahogy te szereted őket.”(Barnabás atya)
A kapuvári Szent Anna-templom adventi koszorúján hétről hétre újabb gyertya jelzi a karácsony közeledtét.
Az adventi harmadik gyertyagyújtást a fertőszentmiklósi Római Katolikus Plébánia Vox Animae énekes-gitáros csoportja vezette. Erre az alkalomra zenés-verses összeállítással készültek.
Advent harmadik vasárnapja előesti szentmiséjét 2020. december 12-én 18 órai kezdettel dr. Szalai Gábor káplán mutatta be, melyen a Vox Animae tagjai kiváló előadásukkal az égiek felé emelték a lelkeket.
Gyertyaláng, tiszta fény, csonkig égő áldozás,
áldozatban pusztulás, Isten oltárainál.
Gyertyaláng, tiszta fény, embert hívó lángolás,
végső percig lobogás áldozatunk asztalán.

refr.: Gyertyaláng, tiszta fény, önpusztító lobogás,
nem is akar lenni más, nem is kíván semmi mást,
nem is lehet soha más! Gyertyaláng!

Szelíden könnyesen, minden új dal győzelem
ezer gyötrődésemen, minden gyöngeségemen.
Gyertyaláng-életem könnyű széltől megremeg,
de amit lehet megteszek, áldozattá így leszek! (Dalszöveg)