„Meghívtál, hogy vízre lépjek…”
Az egyházi évünket átszőtte egyházközségünkben az istendicséret. A tavaly ősszel elkezdett szentségimádásokon a keresztény könnyűzene dalai kísérték havonta az elmélkedést. A személyes megszólítottságot kifejező, zongorával, hegedűvel, gitárral kísért énekek segítették a hívekben a Jézussal való találkozást, a lelki táplálkozást.
A nyár folyamán merült fel Bognár Dávid kántorban, hogy szentmisén is kísérjék a liturgiát gitáros dalok. Radó Tamás plébános atya támogatásával és Némethné Tóth Katalin segítségével fiatalokat hívtak, akik nagy lelkesedéssel jöttek a próbára. Az első szentmisére 2021 júliusában került sor. Azóta a lelkesedés töretlen, már öt szentmisén végezték a zenei szolgálatot. A szép, imádságos lélekkel megénekelt dalok sok ember szívét emelték közel a jó Istenhez. Bízunk benne, hogy az istendicsőítő szolgálat folytatódik a következő egyházi évben is.