A plébániánkhoz tartozó minden miséző helyen termény-betakarítási hálaadó szentmisét mutattak be papjaink október 6-án. A liturgiákon elhangzott imádságokban megköszönték a Jóistennek, hogy az idei esztendőben is gondoskodott a terményekről, amelyeket az emberek javára érlelt meg a föld.
Szent Anna-plébániatemplomunkban ezen a napon a 18 órakor kezdődött szentmisét Radó Tamás plébános atya mutatta be. Az oltár előtt elhelyezett feldíszített asztalra kerültek az idei év termései: különféle zöldségek, gyümölcsök, a bor és a kenyér. Az áldozás utáni könyörgést követően az áldásra előkészített terményekhez vonult a ministránsokkal együtt, majd a hívekkel közösen hálaadó litániát mondott. A szertartás az „Áldunk téged Istenünk” Te Deum eléneklésével fejeződött be.