Szent Család ünnepén 11 órai kezdettel év végi hálaadó szentmisét mutatott be Vitnyéden Tamás atya. A templomot megtöltő hívek hálát adtak a 2023-as évben kapott kegyelmekért. Imáikban megfogalmazódtak az Úrhoz intézett kéréseik a következő esztendőre: adjon jó egészséget, türelmet, megértést a mindennapok küzdelmeiben, nyújtson lelki vigasztalást a kudarcok elviseléséhez, békességet a családok mindennapi életében.

Téged Isten dicsérlek és hálát adok mindenért.
Hogy megvolt mindig a mindennapim
és nem gyűjtöttem másnapra valót, hála legyen.

Hogy a sírókkal sírni jól esett,
és nem nevettem minden nevetővel, hála legyen.
Hogy boldoggá tett minden, ami szép és ami rút,
nem tett boldogtalanná, hála legyen.
Hogy sohasem féltem a szeretettől és szerethettem,
akik nem szerettek, hála legyen.

Hogy amim nem volt, nem kívántam,
és sohasem volt elég, aki voltam, hála legyen.
Hogy ember lehettem akkor is,
mikor az emberek nem akartak emberek lenni, hála legyen.
Hogy megtarthattam a hitet, és megfuthattam a kicsik futását.

Hogy tegnap azt mondhattam: úgy legyen! és ma is kiálthatom:
úgy legyen! és holnap és holnapután és azután is akarom énekelni:
úgy legyen! - hála legyen, Uram! hála legyen!

Vitnyédi Egyházközség életével kapcsolatos év végi beszámolóját Tamás atya a szentmisében tartotta. Részletes adatközlésben ismertette a hitéleti és gazdasági eredményeket. Video összeállítással elevenítették fel a 2023-as év eseményeit. Megköszönte: a hívek aktív részvételét az istentiszteleteken, a sok-sok figyelmességet, gondoskodást, a sok  adományt, segítségnyújtást a templom karbantartásánál és egyéb alkalmakkor.

A 2024-es év első napján, szokott vasárnapi rend szerint 11 órakor, ünnepi szentmisét mutatott be Vilmos atya.