Ifjúsági nyári tábort szervezett egyházközségünk immáron második alkalommal. Az idei évben a tábor helyszínéül Egerre esett a választás. Idei évben is a Bethlen Gábor Alapítványhoz benyújtott pályázat által elnyert 400.000 Ft segítette a négy napos tábor megszervezését, lebonyolítását. A szervezésben nagy segítségünkre volt a mihályi származású Kovács József atya, Eger Belvárosi káplán és Dr. Cs. Varga István irodalomtörténész, Kapuvár város szülötte.

A tábor helyszínét tömegközlekedés segítségével értük el. Szállásunk az Érseki Szent József kollégiumban volt. Az egri vasútállomáson Dr. Cs. Varga István irodalomtörténész várt, fogadott és vezetett minket a kollégiumig. Útközben a város nevezetességeit mutatta meg nekünk. A szállás elfoglalását követő első programunk szabadulószobából való kiszabadulás volt, majd Időalagút – Város a város alatt programon vettünk részt, ahol megismerkedtünk Eger város történetével és betekintést nyertünk az Eger város alatt húzódó hosszú alagútrendszerbe.
Táborunk második napján a kollégium kápolnájában gyűltünk össze szentmisére majd azt követően az egri Székesegyházat, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem kiállítótereit és csillagdáját fedeztük fel, Dr. Cs. Varga István kíséretében. Délutáni programunk az egri vár és a Gárdonyi emlékház megtekintése volt, ahol csatlakozott hozzánk Keller Péter, Gárdonyi Géza dédunokája. Esti programunk az úgynevezett Városi kaland volt, ahol a táborozók, három csoportban fedezték fel még részletesebben a város szépségeit. A nap zárásaként a minorita templomban gyűltünk össze esti imádságra, amelyet József atya vezetett a gyertyafényben tündöklő templomban.

Táborunk harmadik napján a Bazilikában gyűltünk össze szentmisére majd az Érseki Látogatóközpont kiállítótereit tekintettük meg. Volt szerencsénk találkozni Ternyák Csaba érsek atyával, aki bemutatta nekünk az érseki kápolnát. Az érseki pince megtekintését követően a városi strandon pihentük ki az elmúlt napok fáradalmait. A vacsorát követően a kollégium kápolnájában szentségimádást tartottunk, majd azt követően László atya gyónási lehetőséget biztosított a tábor résztvevőinek.
A negyedik napra nem maradt más, mint a hazautazás. Köszönjük a tábor résztvevőinek a lelki élményeket. Bízunk benne, hogy a jövőben is lesz lehetőségünk hasonló tábor szervezésére.
Köszönetünket szeretnénk kifejezni Kovács József atyának, aki nagy segítségünkre volt a táborszevezésben, Dr. Cs. Varga István irodalomtörténésznek aki végigkalauzolt minket és bemutatta nekünk Eger városának történetét és nevezetességeit, Keller Péternek, Gárdonyi Géza dédunokájának, aki csatlakozott hozzánk az egri vár felfedezésében, köszönjük neki, hogy közösen emlékezhettünk vele dédapja sírjánál.