A korábbi évek hagyományainak megfelelően az idén is várták az óvodásokat, alsó tagozatos kisiskolásokat a kapuvári Szent Anna Plébániára a húsvéti játszóházba 2019. április 13-án, szombaton délelőtt 10 órára. A húsvéti ajándékok készítése mellett, az idei évben első alkalommal került a játszóházi programba a formázott mézeskalács-sütés.
            Lázas munka folyt: az egyik közösségi helyiségben apró kezek gyúrtak és a mézes tésztából a különféle sütemény-kiszúró formákkal báránykák, nyuszik, kiscsibék varázsolódtak. A konyhából ínycsiklandozó mézes illat áradt, betöltve a földszinti termeket. A süteménykészítést szinte minden gyerek megpróbálta, nagy élvezettel, szorgalmasan formálták a nyers tésztát, majd rakosgatták a tepsikbe. A kisült darabokat a nevükkel jelölt papírtálcákon kapták.
            Míg a sütemények sültek, addig a nagyteremben különféle ajándéktárgyak készítésével foglalatoskodtak az asztaloknál. Kicsik és nagyok ollóval vágtak, ragasztottak, sőt gyöngyökből kirakott színes tojások készültek. A tanító nénik türelmesen segítettek, ha az alkotás folyamatában elakadás történt. A gyerekek buzgó lelkesedéssel követték a kapott útmutatásokat lépésről-lépésre, majd ügyeskedésük által „megformálódtak” a húsvéti figurák.
A déli harangszó jelezte a játszóház programjának végét, a sütemények utolsó darabjai is kisültek már. Csillogó szemű, boldog gyermekarcok igazolták vissza a délelőtti hasznos időtöltést, örömmel nyugtázták szorgalmas munkájuk eredményességét.
            Köszönet: A plébános atyának a támogató együttműködésért, a helyszín biztosításáért és az előkészületben a pedagógusoknak nyújtott segítségért.
A pedagógusoknak, valamint a sütemény-készítésben aktívan résztvevő felnőtteknek, hogy munkájukkal hozzájárultak az értékes, szép szombat délelőtti program sikeréhez.