Mindenszentek ünnepén, fél 3-kor, a kapuvári Szent Kereszt-temetőben és a gartai temetőben is imádságra gyűltek össze az egyházközségek hívei, meghalt szeretteikre gondolva, imádkozva lelki üdvükért.
"Testvéreim! A feltámadt Krisztus előtt emlékezzünk meg elhunyt testvéreinkről. Az élők és a holtak világát a feltámadt Krisztus köti össze. Az ő világossága utat mutat nekünk, a földi élet zarándokútját járó híveknek az ég felé, elhunyt testvéreink számára pedig fényeskedik, mint örök világosság. Ezért a halottakra való emlékezésünk nemcsak gyász és szomorkodás, hanem átcsillan rajta az örök élet hite és a feltámadás reménye. "Hiszem a test feltámadását és az örök életet”, imádkozzuk és valljuk az apostolok hitével.. Ebben a hitben és reményben emlékezünk most az örök hazába elköltözött testvéreinkről."
Este 6 órakor szentmisét mutattak be mindenszentek tiszteletére. A gyertyafénytől tündöklő templomokat szép számban megtöltötték a hívek és kapcsolódtak be az ünnepi szentmisébe. "Örvendezzünk mindnyájan  az Úrban, ünnepi napot ülvén Mindenszentek tiszteletére; kiknek ünnepén örülnek az angyalok,és magasztalják
az Istennek Fiát."
 Szentmise végén halottak esti ájtatossága következett, melyben elhunytjaikra emlékeztek a jelenlevők.