“Minden forrásom belőled fakad.”
(Zsolt 87,7)
Missziós kereszt a kapuvári Szent Anna-templomban
A 2020-ban rendezendő 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus szimbóluma, a Missziós kereszt április 26-án, pénteken érkezett a Győri Egyházmegyébe, a Rábaköz városába, Kapuvárra. A világrendezvény szimbólumát első állomáshelyén, a kapuvári Szent Anna-templomban helyezték el, ahol négy napon keresztül lehetőségük lesz a rábaközi híveknek részt venni a meghirdetett imaprogramokon.
Pénteken 18.30-tól a Magyar szentek keresztútját imádkozták, a stációimádságok alatt egy-egy magyar szent képét jelenítették meg a kivetítőn. Ezt követő szentmisében köszöntötték a missziós keresztet. A szentmisét bemutatta Radó Tamás plébános, koncelebrált: Fodróczy László iváni plébános.
A motívumkincsével a honfoglalás korát idéző, bronzborítású, több mint három méteres tölgyfa keresztet, mely Ozsvári Csaba ötvösművész alkotása, a 2007-es budapesti városmisszióra készítették.
2018-ban, a magyar katolikus püspökök ad limina látogatása során a Vatikánban Ferenc pápa megáldotta a missziós keresztet, amely tavasszal országjáró és határon túli körútra indult.
A kereszt nemcsak egy - a történelmi múltunk stílusvilágát magán hordozó - egyedi ötvösmunka, hanem ereklyetartó is. Középpontjában, ezüst tokban Szent Kereszt-ereklye van elhelyezve, melyet a leveles díszek fordulataiban magyar, illetve magyar vonatkozású szentek ereklyéi vesznek körbe.