“Minden forrásom belőled fakad.”
(Zsolt 87,7)
A szentélyben felállított Missziós kereszt látványa alázatra, meghajlásra készteti a templomba belépőket. –nem csak fizikai értelemben vett méretei miatt-. Némelyek szemében a meghatottság könnyei csillogtak, amikor félénken közelítették meg és letérdelve imáikban fogalmazták meg kéréseiket, gondjaikat.
Szombaton 10.00 órakor kezdődött az osli, veszkényi és szárföldi egyházközségek híveinek zarándoklati szentmiséje, melynek főcelebránsa dr. Szaradics József osli plébános volt, koncelebrált: Maros Károly szárföldi plébános.
11 órától Varga György kapuvár-gartai plébános mutatott be szentmisét, melyen résztvettek a gartai, babóti és höveji egyházközségek hívei.
A miséző atyák szentbeszédeikben hangsúlyozták a 2020 szeptemberében Budapesten megrendezésre kerülő Eucharisztikus Kongresszus lényegét. Az egész világ előtt tanúbizonyságot tehetnek a hívők Jézusba és az Oltáriszentségbe vetett hitükről. Már most készülni kell a kongresszusra, meg kell újulni a hitben. Mindehhez szükséges a Szentlélek Úristen kegyelme. A felkészülésben segít a Missziós kereszt, mely figyelmezteti a híveket arra a szeretetre, amit Jézus mindnyájunkért tanúsított, amikor a kereszten függve értünk adta az életét.
16 órától a Szent Anna Egyházközség Medjugorjei Szűzanya Imaközössége tartott imaórát, majd az engesztelő imacsoport tagjai rózsafüzér imádsággal köszöntötték a Missziós keresztet.
18 órától a Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola diákjai imádságokkal-énekekkel emlékeztek meg azokról a szentekről, akiknek ereklyéi láthatók a Missziós kereszten. Tiszteletükre egy-egy mécsest helyeztek el a kereszt talapzatán.
A szombati programsorozat lezárásaként az esti diákmisét Radó Tamás atya mutatta be, amelyen Ézsöl Krisztián papnövendék mondott szentbeszédet. „Mindig lesznek, akik támogatnak, míg mások bírálnak bennünket.[.....]De az a fontos, hogy mi az a hiteles, belső hang, ami vezet minket. döntéseinkkel nekünk kell szembenézni, ha tetszik, nekünk kell együtt élnünk önmagunkkal. Ezért jöttünk el ma este a templomba, hogy kialakítsuk magunkban ezt a hiteles, belső hangot. Ugyanis a döntéseink határoznak meg minket, azok árulják el, kik is vagyunk valójában.”