Ferenc pápa arra hívta október hónapban a keresztényeket, hogy imádkozzanak az Egyház missziójáért, a misszionáriusokért. Iskolaközpontunk ebben az évben is szívesen csatlakozott az imaszándékhoz. 2020. október 15-én, csütörtökön a Szent Anna-templomban missziós rózsafüzért imádkoztunk az intézmény pedagógusainak és diákjainak vezetésével. Minden tizedben egy-egy földrész missziójáért fohászkodtunk: az erényekről, ajándékokról szóló elmélkedések után különböző nyelveken (hollandul, horvátul, latinul, angolul, németül) vezették a fiataljaink az imádságot, melyet követően valamennyien együtt ajánlottuk fel magukat a Szűzanyának, égi Édesanyánknak. Bízunk benne, hogy a liturgia hozzájárult ahhoz, hogy a földön megvalósuljon a béke, s az emberek szíve nyitott legyen Krisztus örömhírének befogadására.