2023. 07. 31-2023. 08. 03-a között ifjúsági hittanosaink számára hittantábort szerveztünk Veszprémbe és környékére. A 21 fiatal Méry László atya és Bognár Dávid vezetésével vehettek részt a táborban.  A tábor szervezésében nagy segítségünkre volt a Bethlen Gábor Alapítvány által kiírt pályázata. A megpályázott és megnyert 400.000 ft megkönnyítette a tábori programok  anyagi  biztosítását.
Az úticélokat tömegközlekedés segítségével érte el a csapat, szállást a Veszpérmi Hittudományi Főiskola kollégiuma biztosította. A lelki programok mellett sok kalandban volt része az ifjúságnak.

A szállás elfoglalása után városi vonat segítségével tekinthettük meg Veszprém város nevezetességeit majd szabadulószobákból való kalandos kijutás várt ránk. A vacsorát követően a szervezők által elkészített városi kaland nevű csapatjáték segítségével még részletesebben megismerhették a város óvárosi részét a diákok.
Második napon a Zirci Ciszterci Apátság és Látogatóközpontja gyönyörű környezetben töltöttük napunkat. A program szentmisével kezdődött ahol mindenki meglepetésére Tamás atya is csatlakozott a kiránduló csapathoz. Szentmisét követően Péter atya bravúros templombemutatójával folytatódott a nap, majd a könyvtár és a múzeum megtekintése után az arborétum csodálatos környezetében fejeztük be zirci tartózkodásunkat. Az esős idő miatt vacsora után egy esti filmnézéssel fejeződött be a második nap.
Táborunk utolsó teljes napja Tihanyban kezdődött, ahol szentmise után Lázár testvér bemutatta a tihanyi bencés templomot és bemutatta nekünk a kiállítóterek segítségével a tihanyi bencések történetét. Délután pedig a balatonfüredi Annagóra élményfürdőben pihentük ki a délelőtti fáradalmakat. A vacsora utáni szabadidős programként a főiskola melletti focipályán focival zártuk a napot.

Táborunk utolsó napjára nem maradt más, mint egy hálaadó szentmise a főiskola kápolnájában, majd összepakoltunk és indultunk haza.
Köszönjük tábor résztvevőinek a lelki élményeket. Bízunk benne, hogy a jövőben is lesz lehetőségünk hasonló tábor szervezésére.