“Minden forrásom belőled fakad.”
(Zsolt 87,7)
Püspöki misével és áldással búcsúztatták a Missziós keresztet
Április 28-án, az Isteni irgalmasság vasárnapján a hívek a délelőtti szentmisék keretében fejezték ki hódolatukat, imádkozva felajánlották kéréseiket, hálájukat Krisztusnak és a missziós kereszttel „együtt érkező” 28 szentnek a közbenjárását kérték.
14 órakor kezdődött az ünnepélyes litánia, melyen a megváltás kegyelméért imádkoztak.
A Világosság útjának stációit a Jézus feltámadásához kapcsolódó, kivetített képek szimbolizálták, a hozzájuk tartozó evangéliumi szakaszokat Radó Tamás plébános, Bernáth Krisztián káplán és Ézsöl Krisztián a Brenner János Hittudományi Főiskola I. évfolyamos kispapja felváltva olvasták fel. A stációk között húsvéti énekeket énekeltek.
A 19 órakor kezdődött záró szentmise főcelebránsa Snell György esztergom-budapesti segédpüspök volt, akit a szentmise elején Tóth Imre egyházközségi alelnök köszöntött a városvezetés, az „50 éves Kapuvár” és az egyházközség nevében.
A püspök homíliájában hangsúlyozta: […]„Amikor most készülünk a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra s a feladat a misszió, a küldetés mindannyiunk előtt ott áll, mint egyházi közösség hozzuk vissza azokat, akik kilógnak a közösségből már és elvesztették hitüket. Merjük megszólítani őket, merjük újra meghívni őket az egyházközösségbe. Ugyanúgy vissza fogják kapni a hitüket, mint ahogyan Tamás apostol is visszakapta.
[…] Nagy ajándék a magyar nép számára hogy az Eucharisztikus kongresszust itt rendezhetjük meg Magyarországon. Ez nem egy rendezvény, hanem Isten népének öröme. Megerősödve újra visszatérve az egyház közösségébe ujjongó tanúságtétel lesz, hogy igenis itt van közöttünk Jézus az eucharisztiában. Észre kell vennünk, hogy az Úr Jézus előkészítette a legnagyobb csodáját hogy az eucharisztiában itt maradt közöttünk a kenyér és a bor színe alatt. Legfontosabb világosan látni hitünk tanításának központja a közöttünk levő Krisztus. Minden szentmisén járuljunk szentáldozáshoz, mert ahogy magunkhoz vesszük Krisztus testét és vérét, szinte átalakulunk általa, testvérünkké válik Jézus.
[…] Azt kívánom nektek ezen az áldott ünnepen, az Isteni irgalom csodálatos ünnepén, hogy a jelen levő kereszt a szíveteket fűzze össze Jézussal. Azok a szentek, akiknek az ereklyéi ott vannak a kereszten, megannyi magyar szent, bizonyíték arra, hogy a magyar nép nagyon is akarja, hogy Jézust követve, Jézussal táplálkozván az életszentség magaslatára jusson. Ez itt áll mindannyiunk előtt. Mi is éljünk az Eucharisztiával, sokat imádkozva készüljünk az eljövendő évre, megújulva a hitünkben, és hitünket, meggyőződésünket fiataljainknak átadva menjünk Krisztus elé. Mi is merjük megmutatni hitünket másoknak.”

A szentmise végén Tamás atya  megköszönte Püspök atyának, hogy eljött közénk és bemutatta nekünk a legszentebb áldozatot, a szentmisét. Megköszönte a híveknek, hogy ilyen szép számban vettek részt mind a három nap eseményein.  Tamás atya köszönő szövege után a Főpásztor a következőket mondta: "Nagyon köszönöm a kedves híveknek, hogy ilyen sokan itt voltak, ilyen szépen imádkoztak és énekeltek. Öröm, imádkozó, éneklő templomban a szentmisét bemutatni. Ezt valóban így kell csinálni, ahogyan ti csináljátok. Nagyon köszönöm!"
            A szentmisén koncelebráltak az esperesi kerület papjai: Fodróczy László iváni plébános, Lőrincz Béla vitnyédi plébános, Radó Tamás kapuvári plébános, Simonics Péter fertőszentmiklósi plébános, Smudla Tamás beledi plébános, Turner Lajos fertődi plébános, Varga Imre agyagosszergényi plébános, Varga György kapuvár-gartai plébános, valamint Kálmán Imre a Győri Hittudományi Főiskola prefektusa.
            A missziós három nap a Plébániára szervezett szeretetvendégséggel zárult.