A szentmisén élő közvetyítése megtakinthető a linkre kattintva: https://www.youtube.com/watch?v=wmiO0IkLV6M
Szent Anna ünnepén 2023. július 22-én, szombaton 19 órai kezdettel búcsúi ünnepet megnyitó szentmisét mutatott be Hencz Márton soproni újmisés.
A kapuvári hívek nevében Tóth Imre egyházközségi alelnök köszöntötte az újmisést.
 A boldogságos Szűz Anya szüleit köszöntjük e napon évről évre, s méltó ez a nap az újmisés köszöntésre is. Régi magyar mondás: egy pár új csizma talpát érdemes elkoptatni, hogy az ember egy újmisén részt vehessen. Egy ilyen alkalom adatott ma nekünk, kapuvári híveknek, köszönet érte, hogy eljött hozzánk. A népi mondás igazsága még erősebb most, amikor tudjuk egyre kevesebb a papi hivatás. Imáinkban mindig kérjük új papi hivatások támasztását, s ez az újmise bizonyítja, hogy imáink meghallgatásra találtak. Kívánjuk, váljon olyan lelkipásztorrá, akinek példája nyomán új hivatások élednek. Kérjük a mindenhatót, adjon erőt, egészséget az egész életen tartó munkához.
Hencz Márton a szentbeszéd bevezetőjében megköszönte az ünnepi alkalomra szóló meghívást és a  kedves fogadtatást. Örült, hogy az ünnep kapcsán újmisés szolgálatával a kapuváriakkal közösen köszöntheti Szent Annát.
A szentmise végén Tamás atya megköszönte Hencz Márton újmisésnek, hogy elfogadta a meghívást, és közösen ünnepelhették a Szent Anna-templom búcsúját. Az újmisésnek erőt, egészséget, és papi életének mindennapjaiban Istenhez való ragaszkodást, a hívek szolgálatában sok buzgóságot kívánt. Az szentmise befejezése az újmisés áldásával ért véget.
A zenei szolgálatot az Ars Camerata Kórus végezte. A szentmisén, Istent dicsőítő- áldó, áldást kérő kórusműveket hallottunk. Vezényelt: Brandné Szabó Ildikó, orgonán kísért: Borsodiné Szabó Judit.