Szlovéniai szomszédolás - Dobranak, Bagonya és Lendva - 2023. március 22.
A reggeli szentmisét követően, Szombathely, Körmend, Rédics útvonalon egészen a Mura vidéki Dobranakig utaztunk.  Felkerestük Közép-Európa egyetlen orchidea farmját és látogatást tettünk Jože Plečnik építész által tervezett különleges megjelenésű templomban, Bagonyán.
A templom megtekintése után Lendvára látogatogattunk. Megtekintettük a város néhány nevezetességét, többek között a Makovecz Imre által tervezett kulturközpontot, a Szt. Katalin templomot.  Utunk a város fölé emelkedő a lendvai szőlőhegyre vezetett, ahol a Szentháromság-kápolnát és az 1733-ban elhunyt Hadik Mihály múmiáját tekintettük meg.
Megálltunk a hegytetőn épült Vinárium torony kilátónál, ahonnét tiszta idő lévén, négy ország területét csodálhattuk.
Ezután a szőlőhegyen a CUK család vendégei voltunk. A borház tulajdonosai, szlovéniai viszonylatban híres szőlészek, borászok, egy nagy biogazdaságot működtetnek. Borházuk a lendvai szőlőhegy legmagasabb pontján, a Lármafánál található. A borház előtt pezsgővel köszöntötték a zarándokokat amit egy borkóstolós étkezés követett. A finom étkek, hidegtálak, rétesek a saját biogazdaságuk termékeiből készültek. Egyes termékeiket a helyszínen meg is lehetett vásárolni. A pincei jó hangulatú borkóstolás után, már csak Kapuvár volt az úticél.