„Áldott vagy te az asszonyok között,
és áldott a te méhednek gyümölcse!"
[Lk 1,42]
Szűz Mária látogatása Erzsébetnél – Sarlós Boldogasszony ünnepe
Mária az angyali üdvözlet alkalmával Gábriel főangyaltól tudta meg, hogy idős rokona, Erzsébet, Keresztelő Szent János leendő anyja már hat hónapja gyermeket vár. Azonnal útra kelt, hogy a nehéz napokban segítségére lehessen. Ehhez a látogatáshoz kapcsolódik Mária csodaszép hálaéneke, a Magnificat (Lk 1,47-55), mely már az őskeresztényeknél az Egyház hálaadó éneke volt, s azóta is imádkozzuk. Mária az Egyház mintája, jelképe, igazi előénekese ebben a hálaadásban.
                 Sarlós Boldogasszony ünnepén, július 2-án tartották a Kapuvár házhelyi városrészén épült templom búcsúnapját. Ez alkalomból 17.30 órakor szentmisét mutatott be Bernáth Krisztián káplán. Az asszisztenciát Horváth Csaba papnövendék végezte.
A templom oltárképe (Jáky György festőművész alkotása) gyönyörűen ábrázolja a Vizitációt: a Boldogságos Szűz Mária látogatását rokonánál, Erzsébetnél. Az aratási munkálatok miatt hazánkban Sarlós Boldogasszony az ünnep népies neve.
                A szentbeszédben az evangéliumi szakaszban hallottakról elmélkedett a miséző atya. „Az ünnep evangéliuma a két gyermeket váró asszony, Mária és Erzsébet örömteli találkozását írja le, amelyben érdemes odafigyelnünk mindkettőjük kijelentéseire. Egymást üdvözlő, köszöntő szavaikból Jézusnak az üdvösségtörténetben betöltött szerepét ismerhetjük meg.
A mai ünnepen kapcsolódjunk mi is lélekben Máriához és Erzsébethez, fejezzük ki velük együtt hálánkat Istennek a megváltásért!”
            A záróáldás előtt rövid elmélkedésben ismertette a házhelyi templom építésének történetét.