Tartós élelmiszerek gyűjtése
a kapuvári Szent Anna-templomban

Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepe minden esztendőben elénk állítja a magyar királylány példáját, akit a felebaráti szeretet szentjeként ismert meg az egész világ. Ez az ünnep szembesít minket azzal is, hogy Erzsébet bár mindössze 24 évet élt, számára ennyi idő elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy megértse és tettekre váltsa az evangélium tanítását, mert egész élete istenszolgálat volt. Árpád-házi Szent Erzsébet mennyei közbenjárása is segítsen mindannyiunkat a jócselekedetekben és a jóban való megmaradásban.
A kapuvári Szent Anna Plébánia hívőközössége évek óta részt vesz a rászoruló családokat támogató tartós élelmiszer-gyűjtésben. Az önzetlen adakozásban, jótékonykodásban, Szent Erzsébet figyelmes szeretetét követve, így történt ez az idei adventi–gyűjtés kapcsán is. Sokan tettek tanúbizonyságot, mert 2019. december 7-én, szombaton és 8-án vasárnap a szentmisék előtt és után rengeteg csomag került elhelyezésre a Szent Anna-templom oltáránál. Mindez kifejezi azt a gondoskodást, figyelmet, amellyel a szegényebb sorsú embertársaikért tettek a kapuvári hívek.
Minden adományozónak köszönjük nagylelkűségét, a lelkes támogatást.