Úrnapján, Krisztus Testének és Vérének ünnepén 9 órai kezdettel ünnepi szentmisét mutatott be Radó Tamás plébános.
Az ünnephez kapcsolódó körmenet és sok virágdísz Kapuváron régóta szokás. A gyönyörűen díszített oltárok, a virágszirmok hintése mind-mind összeforrt az Úrnap ünnepével, kifejezve az Eucharisztia iránti tiszteletet.
A korábbi években megszokott sorrendben következtek az oltárok: 1. Plébánia: asszonyok; 2. Gimnázium: fiatalok; 3. Katolikus óvoda: egyházközség és óvónők; 4. Katolikus-iskola: gyermekek és pedagógusok.
Az idén sajnos az intenzív esőzés miatt nem lehetett megtartani az úrnapi szentségi körmenetet a szokásos útvonalon, Kapuvár főterén. A szentmise celebránsa az Oltáriszentséggel templomi körmenetben vonult közösen a ministránsokkal és az idei évben elsőáldozó kislányokkal, a tanácsadó testület tagjaival. A mellékoltároknál evangéliumi szakaszok felolvasására és a szentségi áldásra került sor.
A Te Deum és a Pápai-, valamint a Magyar Himnusz eléneklésével ért véget az úrnap megünneplése.
A szentmisén részt vettek a városban táborozó hagyományőrző csapatok képviselői zászlóikkal.
"Urunk, Jézus Krisztus, te ebben a csodálatos szentségben kínszenvedésed emlékét hagytad ránk. Add, kérünk, tested és véred szent titkát úgy tisztelnünk, hogy megváltásod gyümölcsét szüntelenül élvezzük. Aki élsz és uralkodol az Atyaistennel és a Szentlélekkel egységben, Isten mindörökkön-örökké."