Úrnapján, Krisztus Testének és Vérének ünnepén 9 órai kezdettel ünnepi szentmisét mutatott be Radó Tamás plébános koncelebrált Méry László káplán.
Az ünnephez kapcsolódó körmenet és sok virágdísz Kapuváron régóta szokás. A gyönyörűen díszített oltárok, a virágszirmok hintése mind-mind összeforrt az Úrnap ünnepével, kifejezve az Eucharisztia iránti tiszteletet.
A korábbi években megszokott sorrendben következtek az oltárok: 1. Plébánia; 2. Gimnázium; 3. Óvoda; 4. Általános Iskola.
"Urunk, Jézus Krisztus, te ebben a csodálatos szentségben kínszenvedésed emlékét hagytad ránk. Add, kérünk, tested és véred szent titkát úgy tisztelnünk, hogy megváltásod gyümölcsét szüntelenül élvezzük. Aki élsz és uralkodol az Atyaistennel és a Szentlélekkel egységben, Isten mindörökkön-örökké."