Vízkereszt ünnepét, amelyet 2014-ig január 2. és 8. közti vasárnap tartottunk Magyarországon, 2014-től január 6-án ünnepeljük. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ezen a napon a hívek számára kötelező a szentmisén való részvétel. Január 6-án a háromkirályok gyermek Jézusnál tett látogatását ünnepli a katolikus egyház, ekkor kerül sor a vízszentelés szertartására is: a pap megáldja a keresztvizet és a szentelt vizet. Az epifánia néven is ismert vízkereszt Jézus Krisztus megjelenésének ünnepe. A magyar vízkereszt elnevezés az ilyenkor hagyományosan végzett vízszentelésből eredeztethető. Vízkereszt napja a IV. század elején kezdett a keresztények körében terjedni mint Krisztus születésének, keresztségének, a kánai menyegzőnek és a háromkirályok (napkeleti bölcsek) látogatásának ünnepe. A II. Vatikáni Zsinat rendelkezései értelmében a római katolikus egyház január 6-án a háromkirályok látogatását ünnepli vízszenteléssel egybekötve; Jézus megkeresztelkedésének ünnepe a következő vasárnapra esik.
Egyházközségeinkben már hagyomány, hogy évszámot, valamint a C + M + B feliratot tartalmazó matricát vihetnek haza a családok, kérve Isten áldását házaikra. Ez a néhány betű egész évben, nehéz és szép pillanatokban, örömben és gyászban emlékeztethet arra, hogy Krisztus áldó keze minden körülmények között otthonunk felett van. Ez talán abban is segíthet, hogy döntéseinkben, otthoni viselkedésünkben, bűneinkből való felállásunkban tudjunk kihez igazodni. Hiszen Ő nem hagy el bennünket. - „Krisztus áldja meg e hajlékot!”.
Kapuváron reggel fél 8; 9 és 18 órakor; Házhelyben 8 órakor; Ferences templomban 11:30-kor; Vitnyéden 11 órakor, Gartán pedig este 6 órakor tartottak szentmisét. A gartai szentmise előtt fél órával, az Ars Camerata kóru tartott egyházzenei áhítatot majd a szentmise zenei szolgálatát is ők végezték, hálát adva az elmúlt év kegyelmeiért. Kórust vezényelte Brandné Szabó Ildikó, orgonán: Borsodiné Szabó Judit, hegedűn: Szalai Sára; fuvolán Szalai Dóra közreműködtek. Az előadott művek a következőek: Praetorius: Ős Jessze; Bach: Tündöklő hajnal csillaga; Csak jászolágy; Jöjjetek, mind ide; Ismeretlen szerző: Pacem; Ha az angyal szól; The Gift; Caccini: Ave Maria; Szentséges éj; Stille Nacht; misében: Aranyszárnyú angyal; Bárdos Karácsonyi bölcsődal; Az Úrnak az égben.