KAPUVÁR - Évközi 20. vasárnap - Aug. 18.

Ma du. 2 órakor a litánián Szent István oltalmáért imádkozunk.
Kedden, augusztus 20-án, Szent István király ünnepén a szentmisék, reggel fél 8 és 9 és este 7 órakor kezdődnek. Az ünnepi szentmise délelőtt 9 órakor kezdődik, a szentmise keretében megáldjuk az új kenyeret. A 9 órai szentmise után lesz a városi ünnepség a Szent István szobornál, a szentmise után közösen megyünk oda.
Hétfőn Szent Bernát apát és egyháztanító, szerdán Szent X. Piusz pápa, csütörtökön Szűz Máriának, mint Királynőnek, szombaton Szent Bertalan apostolnak lesz az ünnepe.
Szeptember 1-én, vasárnap du. 3 órakor ünnepi szentmisével megkezdődik az új tanév a Páli Szent Vince Katolikus iskolában az általános iskolai osztályok számára, szeptember 2-án, 9 órakor a gimnáziumi osztályoknak. Méltó lenne a tanévkezdéshez, ha nem csak jelen lennénk a szentmisén, hanem a szentáldozásban Jézust is magunkhoz vennénk az Oltáriszentségben. Természetesen ehhez szükséges, hogy a szentgyónásban letegyük gyarlóságainkat és hibáinkat Jézus elé. Ezért szeretettel hívjuk a gyermekeket és a fiatalokat szentgyónásra augusztus 29-én, csütörtökön este 6 és fél 8 között a Nagytemplomba.
Hálásan megköszönjük mindazoknak, eleget tettek ebben az évben is egyházközségi hozzájárulásuknak, az egyházi adónak. Ugyanakkor nagy szeretettel kérjük, hogy akik ennek még nem tettek eleget, azok a plébánián a hivatali órákban megtehetik. Majd szokás szerint a Képviselőtestület tagjai felkeresik a házaknál azokat, akiknek még rendezni kell egyházközségi támogatásukat! Hálásan köszönjük megértésüket!
2019. szeptember 14-én 9 órakor kezdődik a Győri Egyházmegye által szervezett családi nap, amely a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra való felkészülés jegyében fog telni. A rendezvénynek a győri Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont ad otthont. Regisztrálni a Győri Egyházmegye Honlapján lehet.

Aug. 17. SZOMBAT

07:00 + Farkas Istvánné Mária

11:00 KERESZTELŐ - Takács Lili

19:00 + András  és Gizella jó szülők

Évk. 20. vas.
Fél 8  + Polgár István és felesége Alapítványi mise

09:00 + István és Rozália Szülők és fiuk József

10:00 KERESZTELŐ - Lengyel László
14:00 LITÁNIA

14:45 KERESZTELŐ
- Csörgits Máté

19:00  + Szigeti szülők

Aug. 19. HÉTFŐ

Szent Bernát apát és egyháztanító
7:00 + Katalin édesanya és szülei
11:00 TEMETÉSI SZERTARTÁS SZENTMISÉVEL EGYBEKÖTVE - Rozsits Géza  (SZENT KERESZT TEMETŐ)

Aug. 20.  KEDD

Szent István király, Magyarország fővédőszentje
07:30 + Nagy Imre

9:00  EGYHÁZKÖZSÉG

+ jó Szülők

Aug. 21. SZERDA

Szent X. Piusz pápa
07:00 Hálából

Aug. 22. CSÜTÖRTÖK

Szűz Mária mint Királynő
7:00  + Kutsi Ferenc jó édesapa
13:00 TEMETÉSI SZERTARTÁS SZENTMISÉVEL EGYBEKÖTVE - Dezamits Andrásné (Katalin)  (SZENT KERESZT TEMETŐ)

19:00 + József és Anna szülők és keresztszülők

Aug. 23. PÉNTEK

07:00  + Imre és Anna jó szülők, nagyszülők
7:30 ++ Szücs Lászlóné (Margit)
17:00 TEMETÉS - Szücs Lászlóné (Margit) (SZENT KERESZT TEMETŐ)

Aug. 24.  SZOMBAT

Szent Bertalan apostol
07:00  + jó Szülők

19:00 + Géza és Margit jó szülők

HÁZHELY - Évközi 20. vasárnap - Aug. 18.

Ma du. 2 órakor a litánián Szent István oltalmáért imádkozunk a Nagytemplomban.
Kedden, augusztus 20-án, Szent István király ünnepén a szentmisék, reggel fél 8 és 9 és este 7 órakor kezdődnek. Az ünnepi szentmise délelőtt 9 órakor kezdődik a Nagytemplomban, a szentmise keretében megáldjuk az új kenyeret. A 9 órai szentmise után lesz a városi ünnepség a Szent István szobornál, a szentmise után közösen megyünk oda. Szent István napján Házhelyben reggel 8 órakor lesz szentmise.
Pénteken este fél 6 órakor lesz a szentmise.

Aug. 16. PÉNTEK

fél 6 + Édesanya éls feleség

8:00 + Mária édesanya

Aug. 20. KEDD

Szent István király, Magyarország fővédőszentje
8:00 + Szigeti szülők

Aug. 23. PÉNTEK

fél 6 + Nagyszülők és leányuk

Aug. 25. VASÁRNAP

8:00 szeretett Édesapa és férj

A jövő vasárnap szokott időben fél 10 órakor lesz a szentmise.
A jövő vasárnap ¾ 11 órakor lesz a szentmise.

FERENCESEK - Évközi 20. vasárnap - Aug. 18.

Ma du. 2 órakor a litánián Szent István oltalmáért imádkozunk a Nagytemplomban.
A Ferences templomban augusztus 20-án fél 12-kor lesz a szentmise.

Aug. 17. SZOMBAT

Évközi 20. vasárnap előestje