KAPUVÁR -  Évközi 19. vasárnap

Ma du. 2 órakor litánia lesz! Lehetőség szerint minél többen kapcsolódjunk be közös imádságunkba.
Hétfőn Szent Lőrinc diakónus és vértanú, kedden Szent Klára szűz, csütörtökön Boldog XI. Ince pápa, pénteken Szent Maxmilián Kolbe áldozópap és vértanú emléknapja lesz.
Csütörtökön, 13-án a Ferences templomban de. 9 órakor lesz a fatimai szentmise. Minél többen köszöntsük a Fatimai Szent Szüzet! A szentmisét Dr. Szaradits József atya vezeti.
Szombaton, augusztus 15-én a Boldogságos Szűz Mária mennybevitelének, Nagyboldogasszonynak lesz ünnepe. A Nagytemplomban fél 8, 9 és este 7 órakor tartunk szentmisét. Azon ritka ünnepek közé tartozik, amely hétköznapra esik és kötelező a szentmisén való részvétel. Hozzuk meg áldozatunkat! Az ünnepi szentmise este 7 órakor kezdődik.
A szombat esti mise csak azoknak érvényes vasárnapra, akik már délelőtt voltak egy szentmisén, vagy pénteken 14-én este fél 6-kor részt vettek Házhelyben az elővételezett Nagyboldogasszonyi szentmisén.
Osliban, a Mosolygós Szűzanya rábaközi kegyhelyének, Nagyboldogasszony napi nagy búcsúját augusztus 16.-án vasárnap tartják. A délelőtt 10 órakor kezdődő szabadtéri szentmisét P. Lőrincz Pál OSB celebrálja, és a szentbeszédet mondja. Az alkalomra szeretettel hívjuk a helybelieket és zarándokokat. Járványveszély miatt szabad téren is tartsuk meg a szociális távolságot, vagy ha ez nem lehetséges, használjuk a magunkkal hozott maszkot. A templomon belül liturgikus eseményt nem tartunk, az ilyenkor szokásos délutáni osli vesperást is ezúttal elhagyjuk.
Gyalogos zarándoklat indul templomunkból reggel negyed 8-kor a jövő vasárnap, szeretettel hívjuk és várjuk erre is a zarándokokat!

Aug. 8. SZOMBAT

9:00 Hálából

+ Géza és Margit jó szülők

HÁZHELY - Évközi 19. vasárnap

Ma du. 2 órakor litánia lesz a Nagytemplomban! Lehetőség szerint minél többen kapcsolódjunk be közös imádságunkba.
A szombat esti mise csak azoknak érvényes vasárnapra, akik már délelőtt voltak egy szentmisén, vagy pénteken 14-én este fél 6-kor részt vettek Házhelyben az elővételezett Nagyboldogasszonyi szent misén.
Nagyboldogasszony napján sajnos nincs lehetőség szentmisét tartani Házhelyben, ezért lesz elővételezett mise pénteken este fél 6 órakor, amely érvényes Nagyboldogasszony napjára.
Pénteken fél 6 órakor lesz szentmise.

Aug. 7. PÉNTEK

17:30 + jó Édesapa

Aug. 9. VASÁRNAP

Aug. 14. PÉNTEK

Nagyboldogasszony vigília
17:30  + jó Édesanya

Aug. 16. VASÁRNAP

Nagyboldogasszony napján sajnos nincs lehetőség szentmisét tartani, ezért az ünnepet a jövő vasárnap tartjuk meg.
A jövő vasárnap ¾11-kor lesz a szentmise.

A jövő vasárnap ¾ 11-kor lesz a szentmise.

FERENCES - Évközi 19. vasárnap

Nagyboldogasszony napján du. fél 6 órakor lesz a szentmise.

Aug. 8. SZOMBAT

17:30 + Károly édesapa és Lukácsi szülők