KAPUVÁR - ÉVKÖZI 20. VASÁRNAP

Ma du. 2 órakor Az Osli Vesperás miatt nem lesz litánia.
Osliban, a Mosolygós Szűzanya rábaközi kegyhelyének, Nagyboldogasszony napi nagy búcsúját augusztus 14-én vasárnap, ma tartják. A délelőtt 10 órakor kezdődő szabadtéri szentmisét Berta Tibor tábori püspök celebrálja, és a szentbeszédet mondja. Du. 3-kor lesz a szokásos  Osli vesperás.
Gyalogos zarándoklat indul templomunkból reggel negyed 8-kor a jövő vasárnap, szeretettel hívjuk és várjuk erre is a zarándokokat! A jövő vasárnap du. 2 órakor nem lesz litánia.
Hétfőn, augusztus 15-én a Boldogságos Szűz Mária mennybevitelének, Nagyboldogasszonynak lesz ünnepe. A Nagytemplomban fél 8, 9 és este 7 órakor tartunk szentmisét. Azon ritka ünnepek közé tartozik, amely hétköznapra esik és kötelező a szentmisén való részvétel. Hozzuk meg áldozatunkat! Az ünnepi szentmise este 7 órakor kezdődik. A vasárnap esti szentmise azok részére érvényes hétfőre, akik a nap folyamán vagy szombaton este voltak szentmisén.
Pénteken Szent Bernát apát emléknapja lesz.
Szombaton, augusztus 20-án, Szent István király ünnepén a szentmisék, reggel fél 8 és 9 és este 7 órakor kezdődnek. Az ünnepi szentmise délelőtt 9 órakor kezdődik, a szentmise keretében megáldjuk az új kenyeret. A 9 órai szentmise után lesz a városi ünnepség a Szent István szobornál, a szentmise után közösen megyünk oda.

Augusztus 13. SZOMBAT

Boldog XI. Ince pápa
7:00   + Szigeti András és szülei

19:00 + Csiszár János és felesége Etelka

Augusztus 14. VASÁRNAP

Évk. 19. vasárnap
7:30    + János és Mária jó szülők

9:00  Hálából a Szűzanya tiszteletére

19:00  + János édesapa

Augusztus 15. HÉTFŐ

Nagyboldogasszony
7:30  + József és Gizella jó szülők

9:00 Egyházközség

19:00 Dukai és Horváth család élő és + tagjai

Augusztus 16.  KEDD

7:00   + Jó szülők

Augusztus 17.  SZERDA

Augusztus 18.  CSÜTÖRTÖK

7:00 + Polgár Jenő és felesége (Alapítványi)

19:00  + Varga Testvérek

Augusztus 19.  PÉNTEK

Szent Bernát apát és egyháztanító

7:30 + Nagyszülők

9:00    Egyházközség

19:00  + József és Magdolna szülők és Katalin gyermek

Ma du. 2 órakor Az Osli Vesperás miatt nem lesz litánia.
Házhelyben reggel 8 órakor lesz a szentmise.
Pénteken szokott időben fél 6 órakor lesz szentmise.

Augusztus 12.  PÉNTEK

Augusztus 14.  VASÁRNAP

Évk 20. vas

Augusztus 19.  PÉNTEK

Szent Bernát apát és egyháztanító

Augusztus 21. VASÁRNAP

Évközi 21. vas
8:00  + Jó édesapa, férj

A jövő vasárnap a Szentmise szokott időben fél 10 órakor kezdődik.

Szombaton, augusztus 20-án, Szent István király ünnepén fél 10 órakor lesz a szentmise.

A jövő vasárnap ¾ 11 órakor lesz a szentmise.

Ma du. 2 órakor Az Osli Vesperás miatt nem lesz litánia.
A Ferences templomban este fél 6 órakor lesz a szentmise.
A Ferences templomban fél 12 órakor lesz a szentmise és este fél 6-kor a szokott vasárnapra érvényes szentmise.

Augusztus 13.  SZOMBAT

Boldog XI. Ince pápa