KAPUVÁR

Szerda Hamvazószerda, a nagyböjt kezdete, szigorú böjti nap. Reggel 7 órakor lesz szentmise, az ünnepi szentmisét este 6 órakor tartjuk. A szentmise után a nagyböjti litániát énekeljük! Ezen a napon és a következő vasárnap a bűnbánat jeleként a hamvazás szertartásában részesítjük a Kedves Híveket a szentmise elején a bűnbánati részben.
Böjti fegyelem!
Szigorú böjt van: hamvazószerdán és nagypénteken; akik betöltötték a 18. életévet azok háromszor ehetnek, és egyszer lakhatnak jól.
Hústilalom van nagyböjt minden péntekén azoknak, akik betöltötték a 14. életévüket.
A böjtnek csak akkor van értelme, ha az hitből, Isten iránti szeretetből és a megtérés szándékával történik.
Pénteken - és nagyböjt minden péntekén - este 6 órakor keresztutat járunk.  Minél többen imádságos lélekkel kapcsolódjunk be Jézus Krisztus értünk vállalt szenvedésének átelmélkedésébe.
Nagyböjt minden hétköznapján reggel a szentmise előtt reggel 6.50-kor Nagyböjti Litániát énekelünk a Nagytemplomban!
Csütörtökön, február 15-én tartjuk a Betegek Napját. Este 6 órakor ünnepi szentmise lesz. A betegek szentségét ezen a szentmisén szolgáltatjuk ki.
Betegek szentségét csak azok vehetik fel, akik részesültek a szentgyónás szentségében, és betegségük vagy idős koruk indokolja a szentség kérését.
Kedden de. 9 órakor lesz a Fatimai szentmise a Ferences templomban. Minél többen köszöntsük a Boldogságos Szűz Máriát!
Szeretettel várjuk azoknak a fiataloknak a jelentkezését, akik ebben az évben kötnek házasságot valamelyik templomunkban. A jegyes felkészítés a kapuvári Nagytemplom plébániáján (Fő tér 24), február17, 24 és március 2, 9-én, szombaton du. 5 órakor lesz. Szeretettel várjuk őket!
Szeretettel hozzuk a Kedves Testvérek tudomására, hogy a MÁRCIUSI RÓMAI ZARÁNDOKLAT ELMARAD, későbbi időpontban szervezzük majd meg.

Február 10.  SZOMBAT

+ Szülők és gyermekeik

7:30   Lourdesi Szűzanya tiszteletére

18:00   + Jó édesapa és jó szülők

Február 12. HÉTFŐ

Február 13. KEDD

Február 14.  SZERDA

Február 15. CSÜTÖRTÖK

7:00  + Jó gyermek

18:00 + Jó édesapa

Február 16. PÉNTEK

Február 17.  SZOMBAT

7:00  + Jó szülők

18:00 + Füzi-Foki András közösségi tag

GARTA

Szerda Hamvazószerda, a nagyböjt kezdete, szigorú böjti nap. Az ünnepi szentmisét este 6 órakor tartjuk. Ezen a napon és a következő vasárnap a bűnbánat jeleként a hamvazás szertartásában részesítjük a Kedves Híveket a szentmise elején a bűnbánati részben.
Böjti fegyelem!
Pénteken - és nagyböjt minden péntekén - este fél 6 órakor keresztutat járunk.  Minél többen imádságos lélekkel kapcsolódjunk be Jézus Krisztus értünk vállalt szenvedésének átelmélkedésébe.

Február 9. PÉNTEK

18:00   + Szűcs szülők, Imre édesapa és Erzsébet édesanya

Február 10. SZOMBAT

18:00 + András édesapa és Margit édesanya

9:30   + Kocsis Imre és Németh Veronika és szüleik és + leányuk Mária

Február 12. HÉTFŐ

Február 14. SZERDA

18:00  Pintér és Köves család + tagjai

Február 15. CSÜTÖRTÖK

Böjti fegyelem!
Pénteken - és nagyböjt minden péntekén – du. fél 5 órakor keresztutat járunk.  Minél többen imádságos lélekkel kapcsolódjunk be Jézus Krisztus értünk vállalt szenvedésének átelmélkedésébe. Utána lesz a szentmise.

Február 9. PÉNTEK

8:00  + Jó szülők és szüleik

Február 16. PÉNTEK

Február 18. VASÁRNAP

8:00   + Takács Sándor és Felesége Margit

Szerda Hamvazószerda, a nagyböjt kezdete, szigorú böjti nap. Reggel 7 órakor lesz szentmise, az ünnepi szentmisét este 6 órakor tartjuk a Nagytemplomban. A szentmise után a nagyböjti litániát énekeljük! Ezen a napon és a következő vasárnap a bűnbánat jeleként a hamvazás szertartásában részesítjük a Kedves Híveket a szentmise elején a bűnbánati részben.
Böjti fegyelem!
Pénteken - és nagyböjt minden péntekén - este 6 órakor keresztutat járunk a Nagytemplomban.  Minél többen imádságos lélekkel kapcsolódjunk be Jézus Krisztus értünk vállalt szenvedésének átelmélkedésébe.

Február 10. SZOMBAT

16:30  + Axnix és Fábián nagyszülők

11:30  + Zakariás Ferenc édesapa

Február 17. SZOMBAT

11:30  + Imre férj, édesapa és Varga szülők

A jövő vasárnap a szentmise fél 10-kor lesz.
Böjti fegyelem!
A jövő vasárnap a szentmise ¾ 11-kor lesz.
VITNYÉD
Szerda Hamvazószerda, a nagyböjt kezdete, szigorú böjti nap. Kedden az ünnepi szentmisét este 6 órakor tartjuk. Kedden és a következő vasárnap a bűnbánat jeleként a hamvazás szertartásában részesítjük a Kedves Híveket a szentmise elején a bűnbánati részben.

Február 11. VASÁRNAP

11:00  + Szalai József édesapa