KAPUVÁR - ÉVKÖZI 7. VASÁRNAP

A jövő vasárnap a katolikus iskolák javára tartunk gyűjtést, hálásan megköszönjük előre is áldozatos adományaikat! Ezzel kapcsolatosan a következő sorokat küldte a Püspök atya:
Kedves Hívek!
Egyházunk február 26-án gyűjtést rendez a katolikus oktatási intézmények javára. Ebben az esztendőben is nagy szükség van a hívek nagylelkű támogatására. Annak érdekében, hogy az adományok hatása mindenki számára érzékelhető legyen, idén a kapuvári esperesi kerületben gyűjtött összeget teljes egészében a Kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Iskolaközpont fejlesztésére fordítjuk. A gyűjtés összegéről és a megvalósult beruházásokról szeptemberben tájékoztatjuk a híveket. Köszönjük, hogy nagylelkű adományaikkal segítik egyházmegyénket a fiatalok keresztény nevelésének nemes szolgálatában.
Szerda Hamvazószerda, a nagyböjt kezdete, szigorú böjti nap. Reggel 7 órakor lesz szentmise, az ünnepi szentmisét este 6 órakor tartjuk. A szentmise után a nagyböjti litániát énekeljük! Ezen a napon és a következő vasárnap a bűnbánat jeleként a hamvazás szertartásában részesítjük a Kedves Híveket a szentmise elején a bűnbánati részben.
Böjti fegyelem!
Szigorú böjt van: hamvazószerdán és nagypénteken; akik betöltötték a 18. életévet azok háromszor ehetnek, és egyszer lakhatnak jól.
Hústilalom van nagyböjt minden péntekén azoknak, akik betöltötték a 14. életévüket.
A böjtnek csak akkor van értelme, ha az hitből, Isten iránti szeretetből és a megtérés szándékával történik.
Pénteken - és nagyböjt minden péntekén - este 6 órakor keresztutat járunk.  Minél többen imádságos lélekkel kapcsolódjunk be Jézus Krisztus értünk vállalt szenvedésének átelmélkedésébe.
Nagyböjt minden hétköznapján reggel a szentmise előtt reggel 6.50-kor Nagyböjti Litániát énekelünk a Nagytemplomban!

Február 18. SZOMBAT

7:00  + Jó szülők és fiuk

18:00   + Licskai János férj és édesapa

Kedves Hívek!
Szerda Hamvazószerda, a nagyböjt kezdete, szigorú böjti nap.
Böjti fegyelem!
Pénteken - és nagyböjt minden péntekén – du. 4 órakor keresztutat járunk.  Minél többen imádságos lélekkel kapcsolódjunk be Jézus Krisztus értünk vállalt szenvedésének átelmélkedésébe. Utána lesz a szentmise.

Február 17. PÉNTEK

8:00 + Henye Etelka jó keresztanya

A jövő vasárnap fél 10 órakor lesz a szentmise.
Szerda Hamvazószerda, a nagyböjt kezdete, szigorú böjti nap.

TŐZEGGYÁMAJOR

A jövő vasárnap háromnegyed 11 órakor lesz a szentmise.

Kedves Hívek!
Szerda Hamvazószerda, a nagyböjt kezdete, szigorú böjti nap. Reggel 7 órakor lesz szentmise, az ünnepi szentmisét este 6 órakor tartjuk a Nagytemplomban. A szentmise után a nagyböjti litániát énekeljük! Ezen a napon és a következő vasárnap a bűnbánat jeleként a hamvazás szertartásában részesítjük a Kedves Híveket a szentmise elején a bűnbánati részben.

Február 18. SZOMBAT

Évközi 7. vasárnap - előesti szentmise
16:30  + Szücs Lászlóné

11:30 + Szerető férj

VITNYÉD

Kedves Hívek!
Szerda Hamvazószerda, a nagyböjt kezdete, szigorú böjti nap. Kedden az ünnepi szentmisét este 6 órakor tartjuk. Kedden és a következő vasárnap a bűnbánat jeleként a hamvazás szertartásában részesítjük a Kedves Híveket a szentmise elején a bűnbánati részben.
Böjti fegyelem!
Kedden - és nagyböjt minden keddjén – este fél 6 órakor keresztutat járunk.  Minél többen imádságos lélekkel kapcsolódjunk be Jézus Krisztus értünk vállalt szenvedésének átelmélkedésébe.
Zarándoklatot szervezünk Lendvárra. Vitnyédiek kedden du. 5 órakor jelentkezhetnek itt a plébánián. A részvételi díj belépőkkel, borkóstolóval és vacsorával 10.000 Ft és 45 Euró. A jelentkezéshez még szükséges a személyi igazolvány.

Február 19. VASÁRNAP

Évk. 7. vasárnap