KAPUVÁR - Évközi 7. vasárnap - 2020.02.23.

Ma a katolikus iskolák javára tartunk gyűjtést, hálásan megköszönjük előre is áldozatos adományaikat!
Ma farsang vasárnapja, a Ferences templom szentségimádási napja. Du. 2 órakor ott tartjuk a Szentségimádást. Hozzuk meg áldozatunkat és minél többen imádjuk a köztünk élő Jézus Krisztust! Ma a Nagytemplomunkban délután nem lesz litánia!
Kedden este 6 órakor a Plébánián Biblia órát tartunk. Minden érdeklődőt szeretettel hívunk és várunk!
Szerda Hamvazószerda, a nagyböjt kezdete, szigorú böjti nap. Reggel 7 órakor lesz szentmise, az ünnepi szentmisét este 6 órakor tartjuk. A szentmise után a nagyböjti litániát énekeljük! Ezen a napon és a következő vasárnap a bűnbánat jeleként a hamvazás szertartásában részesítjük a Kedves Híveket a szentmise elején a bűnbánati részben.
Böjti fegyelem!
Szigorú böjt van: hamvazószerdán és nagypénteken; akik betöltötték a 18. életévet azok háromszor ehetnek, és egyszer lakhatnak jól.
Hústilalom van nagyböjt minden péntekén azoknak, akik betöltötték a 14. életévüket.
A böjtnek csak akkor van értelme, ha az hitből, Isten iránti szeretetből és a megtérés szándékával történik.
Pénteken - és nagyböjt minden péntekén - este 6 órakor keresztutat járunk.  Minél többen imádságos lélekkel kapcsolódjunk be Jézus Krisztus értünk vállalt szenvedésének átelmélkedésébe.
A  Lourdesi imádság: hétfőn, kedden, csütörtökön és pénteken a 7 órai szentmise után lesz.

Febr. 22. SZOMBAT

Szent Péter apostol székfoglalása
07:00 + József és Ágota jó szülők

18:00 + Dukai Imre jó édesapa

Febr. 23. VASÁRNAP

Évk. 7. vasárnap
Fél 8  + Pintér Józsefné édesanya, nagymama

09:00 + Imre férj édesapa

10:00 KERESZTELŐ - Rozsits Emma Laura

14:00 Litánia

18:00 + Licskai János édesapa

Febr. 24. HÉTFŐ

Szent Mátyás apostol
07:00 + József és Anna jó szülők

Febr. 25. KEDD

07:00  + Jó szülők és fiuk

15:00 TEMETÉSI SZERTARTÁS SZENTMISÉVEL EGYBEKÖTVE - Tar István  - SZENT KERESZT TEMETŐ

Febr. 26. SZERDA

Hamvazószerda
07:00  + Jó édesapa

14:00 TEMETÉSI SZERTARTÁS SZENTMISÉVEL EGYBEKÖTVE - Kiss József  - SZENT KERESZT TEMETŐ

Febr. 27.  CSÜTÖRTÖK

07:00 + Péter és Gizella jó szülők

15:00 TEMETÉSI SZERTARTÁS - Lakatos Katalin​ - SZENT KERESZT TEMETŐ

18:00  + Göndöcs Ferenc és családja

Febr. 28. PÉNTEK

07:00 A Lourdes-i Szűzanya tiszteletére

15:00 TEMETÉSI SZERTARTÁS SZENTMISÉVEL EGYBEKÖTVE - Völgyes Gusztávné - SZENT KERESZT TEMETŐ

Febr. 29. SZOMBAT

11:30 KERESZTELŐ - Kovács Letícia Noémi

18:00  + József és Gizella jó szülők

HÁZHELY - Évközi 7. vasárnap - 2020.02.23.

Szerda Hamvazószerda, a nagyböjt kezdete, szigorú böjti nap.
Házhelyben nem lesz szentmise! A Nagytemplomban reggel 7 és este 6 órakor lesz szentmise. A következő vasárnap a bűnbánat jeleként a hamvazás szertartásában részesítjük a Kedves Híveket a szentmise elején a bűnbánati részben.
Böjti fegyelem!
Pénteken - és nagyböjt minden péntekén – du. 4 órakor keresztutat járunk.  Minél többen imádságos lélekkel kapcsolódjunk be Jézus Krisztus értünk vállalt szenvedésének átelmélkedésébe. Utána lesz a szentmise.

Febr. 21. PÉNTEK

Fél 5

Febr. 23.  VASÁRNAP

8:00  + Henye Etelka jó keresztanya

Febr. 28. PÉNTEK

Fél 5

Márc. 1. VASÁRNAP

Nagyböjt. 1. vasárnap
8:00  +István és Ferenc jó testvérek

A jövő vasárnap de. fél 10 órakor lesz a szentmise.
Szerda Hamvazószerda, a nagyböjt kezdete, szigorú böjti nap. A következő vasárnap a bűnbánat jeleként a hamvazás szertartásában részesítjük a Kedves Híveket a szentmise elején a bűnbánati részben.
Böjti fegyelem!

A jövő vasárnap délelőtt háromnegyed 11 órakor lesz szentmise.

FERENCESEK - Évközi 7. vasárnap - 2020.02.23.

Ma farsang vasárnapja, a Ferences templom szentségimádási napja. Du. 2 órakor itt tartjuk a Szentségimádást. Hozzuk meg áldozatunkat és minél többen imádjuk a köztünk élő Jézus Krisztust! Ma a Nagytemplomunkban délután nem lesz litánia!
Szerda Hamvazószerda, a nagyböjt kezdete, szigorú böjti nap.
Böjti fegyelem!
Pénteken - és nagyböjt minden péntekén - este 6 órakor keresztutat járunk a Nagytemplomban.  Minél többen imádságos lélekkel kapcsolódjunk be Jézus Krisztus értünk vállalt szenvedésének átelmélkedésébe.

Febr. 22. SZOMBAT

Évközi 7. vasárnap - előesti szentmise