KAPUVÁR - Nagyböjt 4. vasárnapja - 2023.

Pénteken - és nagyböjt minden péntekén - este 6 órakor keresztutat járunk.  Minél többen imádságos lélekkel kapcsolódjunk be Jézus Krisztus értünk vállalt szenvedésének átelmélkedésébe.
A pápák 1618 óta kérik a keresztények imáit és adományait nagyböjtben a Szentföldön élő keresztények támogatására. A Katolikus Egyház világszerte minden évben, s az utóbbi esztendőkben hazánkban is megrendezi e gyűjtést. Idén a jövő vasárnap az ország valamennyi templomában a szentmisék perselypénzét e célra fordítják. Köszönjük adományaikat.
Nagyböjti lelkigyakorlatunkat szombat és vasárnap az esti 6 órai szentmisén tartjuk. A szentbeszédeket Végerbauer Richárd szemináriumi elöljáró fogja mondani. Du. fél 6 órától lesz gyónási alkalom. Éljünk a lehetőséggel és minél többen kapcsolódjunk be egyházközségünk húsvéti felkészülésébe!
Ebben az évben az Egyház hétfőn tartja Szent József ünnepét. Az ünnepi szentmisénket reggel 7 órakor a Szent József oltárnál fogjuk tartani.
Szombaton Gyümölcsoltó Boldogasszonynak, az Angyali jelenésnek lesz az ünnepe. Ünnepi szentmisénket reggel 7 órakor a fogjuk tartani.
Hálásan köszönjük a sok tartós élelmiszert, amit a rászorulók húsvéti ajándékához hoztak!
A bérmálkozó fiataloknak, március 25-én szombaton lesz a felkészítő találkozás a plébánián. Fél 10-kor a PSZV Kat. Iskola 9.a osztályának, a 9b-nek az iskolában hittanóra keretében történik a felkészítés. 11 órakor pedig azoknak, akik más iskolába járnak, kapuváriak és vidékiek egyaránt. A misefüzetet és a bérmálkozási adatlapot – aki még nem hozta el -  feltétlenül hozzák magukkal! Szeretettel várjuk őket!
Lendvára a zarándoklat szerdán reggel fél 7-kor indul a Nagytemplom elől, előtte 6 órakor szentmise lesz.

Máricus 18.  SZOMBAT

Gyümölcsoltó Boldogasszony
7:00 + Szigeti András és szülei

18:00 + Jó férj, szülők és testvérek

HÁZHELY – Nagyböjt 4. vasárnapja - 2023.

Pénteken - és nagyböjt minden péntekén – du. fél 5 órakor keresztutat járunk.  Minél többen imádságos lélekkel kapcsolódjunk be Jézus Krisztus értünk vállalt szenvedésének átelmélkedésébe. Utána lesz a szentmise.

Március 17. PÉNTEK

+ Szigeti Anna gyermek és nagyszülei

Nagyböjt 4. vasárnapja
8:00 + Szülők József és Ilona

Március 24. PÉNTEK

Sipőcz és Tóth család élő és + tagjai

Március 26.  VASÁRNAP

Nagyböjt 5. vasárnapja
8:00  + Jó szülők és szüleik

Március 31. PÉNTEK

+ Jó szülők és vőjük Ferenc

Április 2.  VASÁRNAP

Virágvasárnap
8:00  Szakál család élő és + tagjai

A jövő vasárnap fél 10 órakor lesz a szentmise.

A jövő vasárnap háromnegyed 11 órakor lesz a szentmise.

Március 18. SZOMBAT

16:30 + Tamás édesapa és fia Árpád

11:30  + Édesapa

Március  25. SZOMBAT

16:30 + József és Veronika jó szülők

Március 26. VASÁRNAP

11:30  + Ferenc és Mária szülők

Április 1. SZOMBAT

16:30 Szűcs és Biczó család élő és + tagjai

Április 2. VASÁRNAP

11:30 + Jó szülők László és Erzsébet és fiuk László

Április 8. SZOMBAT

Április 9. VASÁRNAP

VITNYÉD

Kedden - és nagyböjt minden keddjén – este fél 6 órakor keresztutat járunk.  Minél többen imádságos lélekkel kapcsolódjunk be Jézus Krisztus értünk vállalt szenvedésének átelmélkedésébe.
Húsvéti szentgyónását a Kedves Testvérek a Nagyböjt folyamán keddenként este a Keresztút és a Szentmise alatt végezhetik el, vagyis este fél 6és fél 7 között. Éljünk ezzel a lehetőséggel. Vasárnap sajnos nincsen lehetőség a szentgyónás elvégzésére!
Ebben az évben az Egyház hétfőn tartja Szent József ünnepét. Az ünnepi szentmisénket kedden este 6 órakor fogjuk tartani.
Lendvára a zarándoklat szerdán reggel negyed 7-kor indul a Buszmegállótól.

11:30 + Horváth Antal édesapa, Séfer Emília édesanya

Március  21. KEDD