KAPUVÁR -  Évközi 25. vasárnap

Ma du. 2 órakor a Szentolvasót imádkozzuk a betegekért és a járvány megszűnéséért. Minél többen kapcsolódjunk be közös imádságunkba.
Hétfőn Szent Máté apostol és evangélista, szerdán Szent Pio áldozópap, csütörtökön Szent Gellért püspök és vértanú ünnepét üli az Egyház.
A jövő évi kalendárium, kis és nagyalakú naptárak megérkeztek a plébániára. Megvásárolhatók a hivatali órákban a plébánia hivatalában.
A jövő vasárnapon Szentírás vasárnapján különösen is gondoljunk Istennek hozzánk szóló üzenetére, olvassuk minél többet és kérjük Istent, hogy kegyelmével szavai szerint is éljünk!
PÜSPÖKI RENDELKEZÉS A BÉRMÁLKOZÁSRA ÉS AZ ELSŐÁLDOZÁSRA:
"Ahol biztosítható a távolságtartás, ott személyesen tudom végezni a BÉRMÁLÁST, úgy, hogy a bérmálkozáson csak a bérmálkozók és szüleik (bérmaszülők nem) vehetnek részt. Valaki előttem halad, és egyszer használatos fertőtlenítő kendővel letörli a bérmálkozó homlokát mielőtt megkenem krizmával, és értelemszerűen nincs a bérmálkozóval kézfogás.
Az ELSŐÁLDOZÁSOKAT hasonló szabályok szerint végezzék."
Sajnos a mai körülmények között együtt kell élnünk ezzel a lehetőséggel. Természetesen a bérmáltak anyakönyvében szerepel a kiválasztott bérmaszülő és annak sincs akadálya, hogy figyelmességét kifejezze a bérmálkozó felé.
Nagyon kérem - hiszen közös érdekünk - tartsuk magunkat ehhez a rendelkezéshez!
A jövő vasárnap de. 10 órakor a Katolikus Iskola 4.b osztályos gyermekei járulnak először a szentáldozáshoz. Imádkozzunk értük, hogy Istennek hűséges gyermekei maradhassanak!
Szerdánként este fél 7 és fél 8 között Szentségimádást tartunk a Nagytemplomban, csütörtökönként este a szentmise előtt fél 7-kor a Szentolvasót imádkozzuk. Lehetőség szerint minél többen kapcsolódjunk be közös imádságainkba!

Püspöki áldás a felújított Sarlós Boldogasszony templomra (kattintson a szövegre)

Házhelyi Sarlós Boldogasszony-templom megáldásáról készült felvételt a linkre kattintva tekintheti meg: https://www.youtube.com/watch?v=r3UJOaoztkM&t=0s&ab_channel=R%C3%A1bak%C3%B6ziTelev%C3%ADzi%C3%B3
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia járványügyi rendelkezései:
Kérjük a liturgikus eseményeken a járványügyi előírások betartását!

Szept. 19. SZOMBAT

18:30 RÓZSAFÜZÉR

19:00  + Szücs Á József jó édeapa

Szept. 25. PÉNTEK

7:00   + Jó fiuk, szülök és hozzátartozók.

Szept. 26. SZOMBAT

7:00   + Lukácsi Balázs és neje jó szülők

11:00 KERESZTELŐ  Borbély Sára

HÁZHELY - Évközi 24. vasárnap

Ma du. 2 órakor a Szentolvasót imádkozzuk a betegekért és a járvány megszűnéséért a Nagytemplomban. Minél többen kapcsolódjunk be közös imádságunkba.
Pénteken fél 6-kor lesz a szentmise.

Nagyon kérem - hiszen közös érdekünk - tartsuk magunkat ehhez a rendelkezéshez!
A jövő vasárnap de. 10 órakor a Katolikus Iskola 4.b osztályos gyermekei járulnak először a szentáldozáshoz a Nagytemplomban. Imádkozzunk értük, hogy Istennek hűséges gyermekei maradhassanak!

Szept. 18. PÉNTEK

17:30 + jó Szülők

Szept. 20. VASÁRNAP

Évk. 25. vasárnpa
8:00  ---

Szept. 25. PÉNTEK

17:30 + Jó szülök és nagyszülők

Szept. 27. VASÁRNAP

Évk. 26. vasárnpa
8:00 + Jó édesapa

A jövő vasárnap szokott időben fél 10 órakor lesz a szentmise.

A jövő vasárnap szokott időben ¾ 11 órakor lesz a szentmise.

FERENCES - Évközi 25. vasárnap

Szept. 19. SZOMBAT

Évközi 25. vasárnap-előesti szentmise
17:30   + Szülők és nagyszülők